Aktualności
LISTA OBECNOŚCI ZAKOŃCZONA!
Wydarzenia

poniedziałek, 6 maja 2013

[Organizacyjna + Lista Obecności]

 Zanim ktokolwiek to przeczyta, pragnę zawiadomić, że nie mam daru do przekazywania ważnych informacji, więc może być ciężko, ale się postaram, bo owa notka bardzo nam się przyda. 

 Minęło już trochę czasu od "Wielkiej Reaktywacji" i z tego co udało się Nam zauważyć dołączyło wielu nowych członków, z czego zresztą wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni. Dlatego bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy postanowili przekroczyć bramy Norr i wspólnie tworzyć bloga. 
 Chciałabym też przeprosić za ten początkowy "burdel", ale spróbujcie nas zrozumieć - też jesteśmy ludźmi, mamy szkołę, pracę, cholera wie co jeszcze i po prostu nie da się od tak na pstryknięcie palcami wszystkiego pozałatwiać. Dlatego mam nadzieję, że nie macie Nam tego za złe - staramy się jak możemy. 

No to teraz wypunktowane konkrety. Wierzę, że jak wszystko rozpiszę w osobnych akapitach, to będzie się wam to lepiej czytać, niż gdyby miało to formę spójnego tekstu. 

1. Po pierwsze i najważniejsze. Wiele osób zadaje mnóstwo pytań o to "Czy mogą zrobić postać jakąś tam i jakąś tam". Myślę, że zakładka Informacje  jest na tyle rozbudowana, że każdy znajdzie tam odpowiedzi na większość pytań.
a) Postacie bożków, bogów, zarówno tych upadłych jak i aktywnych są jak najbardziej dozwolone, ale pamiętajmy, że problematyka Baśni polega na inkwizycji prawie na każdym rogu (no dobra, przesadziłam trochę, ale chcę żebyście to zrozumieli ;d ). Fajnie by było, gdybyśmy o tym pamiętali prowadząc wątki, grając na czacie czy... kreując swoje postacie. Chyba oczywiste, że świątynia w centrum Norr jest równie bezsensowna co malowanie amelinium ( :D ). Ukryte świątynie, a także tajne spotkania wierzących są mile widziane (Czemu wszyscy nieludzie od razu muszą być ateistami, co? Jeśli chcecie, róbcie nawet i chrześcijan!) , ale bez przepychu. Jeśli wszystkie nasze postacie będą bożkami, to sama gra będzie nudna, a i nie starczy podziemi na świątynie :)
b) Wiem, że to jest powtarzane niemal na każdym kroku, ale i przesadzone (przepakowane) postacie typu "Mary Sue" oraz te pseudomroczne też nie są czymś super oryginalnym i kreatywnym. Oczywiście, rozumiem, że tworząc swoją postać widzieliście ją właśnie tak i nie wyobrażacie sobie teraz zmieniania jej, bo Pajka sobie coś wymyśliła, ale czytanie w każdej KP o tym jak to biedactwo straciło swoich rodziców, jest zamkniętym w sobie, owianym tajemnicą i strasznym wojownikiem ninja, którego nie da się zabić, bo jest takie hero itp. itd. jest naprawdę nużące. Nie twierdzę, że dokładnie wasze karty takie są, to już jest bardziej informacja na przyszłość, ale jeżeli ktokolwiek uważa, że jednak przesadził to przecież jeszcze można poprawić, tylko informujcie o tym ludzi, bo nie każdy codziennie przegląda wszystkie KP. 

 Jeśli macie jeszcze jakieś pytania co do kart, postaci etc. to piszcie bezpośrednio do Nas, lub pod postem.

2. Sprawa kolejna. Z tego co zauważyłam powoli zaczyna się robić nudno, no bo ile można pisać o tym, że siedzimy w Gospodzie i popijamy rum, co nie? Padł więc pomysł, żeby każdemu przydzielić jakąś misję, którą musiałby wykonać. Nie chcę jednak, żeby były to tematy za przeproszeniem "z dupy", więc może zaproponujcie na czym owe zadania miałyby polegać i czego się spodziewacie. No i najważniejsze - czy wszyscy są chętni. Co najmniej 51% członków musi być na "TAK", żeby cokolwiek zacząć.
No i fajnie by było, gdyby owe misje były jakoś powiązane. Nie musi to być opowiadanie fabularne, bo narzucanie terminów raczej nie jest dobrym sposobem na motywację, ale...
Co powiecie na to...
Do Norr już jakiś czas temu przybył szpieg Kościoła. Niestety, nawet najlepszym nie udało się go zdemaskować, chociaż nieludzie zdawali sobie sprawę z jego obecności. Mimo to jakimś cudem zdobył on dużo informacji na niekorzyść Świata Nocy. Teraz na ulicach naszego miasta jest jeszcze bardziej niebezpiecznie, niż wcześniej. Gdzie się nie obejrzysz czujne oczy inkwizycji obserwują każdy twój ruch i tylko czekają na potknięcie...
Ludzie budują stosy, stryczki tylko czekają na szyje zarówno tych winnych jak i niewinnych. Liczy się tylko jedno - brudna krew nieludzi. Niby nic nowego, ale jeszcze nigdy nie było tu tak wielu szpiegów. Mieszkańcy powoli zaczynają się buntować... 

To nie jest temat, chyba, że się spodoba. Chodzi głównie o sam motyw - niech coś się w końcu zacznie dziać! Zadania można wykonywać pojedynczo, ale działanie w parach nie jest zabronione. Trójkąty i inne tego typu sprawy będą już przesadą - przecież nie jest nas (jeszcze!) aż tak dużo...

Także tego - jeśli ktoś ma jakieś ambitne pomysły to śmiało pisać, przecież chodzi głównie o zabawę i frajdę z pisania, a nie o męczarnię, bo trzeba. 

3. Jeśli macie jakieś inne pomysły, niekoniecznie dotyczące wątków, ale na przykład wyglądu bloga, tworzenia postaci, czatu, klimatu itp. to piszcie śmiało w zakładce Administracja lub tu pod postem. Pragnę poinformować, że owa zakładka jest odwiedzana niemal codziennie. Proszę też wszystkich tych, którzy jeszcze tego nie zrobili o zapoznanie się z Regulaminem, ponieważ nie chcemy potem nieporozumień, prawda?

Przypominam więc jeszcze raz, żeby zwrócić uwagę na realia panujące na blogu, bowiem możemy naprawdę czasem zrobić sobie niezły burdel. No i szanujmy się nawzajem, no bo przepraszam, ale nie chcemy sytuacji, gdy ktoś odchodzi z bloga, bo "Tu jest ktoś tam czy coś tam i on/a mnie irytuje". 

To chyba na tyle. Jeśli o czymś zapomniałam to proszę mnie trzepnąć w łeb, to dodam.... A TAK!

Potraktujmy tą notkę jako LISTĘ OBECNOŚCI, więc każdy, kto chce dalej aktywnie uczestniczyć w życiu bloga niech podpisze się tutaj do ... 20 MAJA 2013r. i wyrazi swoje zdanie na temat pkt. 2.

Pozdrawiam serdecznie,
Apayan.

P.S. Ludzie, jesteście naprawdę świetni, nie spodziewałam się takiego zaangażowania, a tu takie miłe zaskoczenie. Dosłownie motywujecie Nas do dalszej pracy, za to jeszcze raz bardzo wam dziękuję!
 

12 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. [Borze szumiący... nie ma to jak zapomnieć o podpisie. Ravenika :D]

   Usuń
 2. Pomysł z misjami jest świetny. Ten poddany motyw też dobry.
  I tak, jestem. xD

  OdpowiedzUsuń
 3. Obecny. ~Vergilius

  Na zadania jestem jak najbardziej chętny. Ale generalnie nie widzę jakby to miało wszystko wyglądać. Ale takie zwykłe pisanie opowiadanek bez jakiejś siły reprezentującej los (MG) to to na dłuższą metę może zrobić się nudne. No i wymyślić misję dla każdej postaci oddzielnie może być problematyczne, więc może niech każdy gracz podrzuca pomysły i razem się wszystko uzgodni. Tyle ode mnie bo nie wiem co już ustalone, a co nie.
  Ps. Wiem, że to niezrozumiałe napisałem, sorki :D

  OdpowiedzUsuń
 4. [ Zgadzam się na wszystko, jestem za i obecna też jestem. ]

  Razjel

  OdpowiedzUsuń
 5. [ Łobecny!
  Co do opowiadań i wymyślania misji radziłbym zebrać się na jakimś czacie, strike offtopowym, i tam spróbować coś wspólnie wymyślić bo coś czuję, że jak tylko dwie/trzy osoby coś wymyślą dla siebie będzie ciężko.

  Może zarzucę początkowymi, nie wyszlifowanymi pomysłami:
  - Każdy gracz dostanie swojego Zająca(szpiega) którego musi zlokalizować i zdjąć
  - Gracz otrzymuje zadanie odnalezienia i przejęcia kryjówki, w której Zające(szpiedzy) przetrzymują paru istotnych dla Nocnych osobowości, np. handlarzy, informatorów (jakieś grupowe opko?)
  - Gracz musi wywinąć się Zającom i zrobić ich w bambuko poprzez obrócenie ich z oprawców w ofiary
  - Gracze muszą zlokalizować zdrajców wśród Nocnych i się ich pozbyć/wykurzyć ich

  Mam nadzieję, że coś pomogłem

  ]~Cahan

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja jeszcze obecna nie jestem, ale też się zgadzam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Moran Gondra6 maja 2013 22:12

  Sory, że tak długo siedziałem cicho i nie uprzedziłem o tym, ale wyszła taka sytuacja, że nagle zostałem odcięty od internetu na ten czas i baśnie były dla mnie niedostępne. Aktualnie nie wiem, czy to się jeszcze nie zdarzy, ale mimo to postaram się być.
  Co do pomysłu z wątkiem nadrzędnym i misjami to przeciwstawię się temu mainstreemowi i powiem, że nie chcę tego. Jestem po kilku takich przypadkach i po kilku pierwszych entuzjastycznych "misjach" blog prawie całkowicie umierał. Nawet jeśli czasem jest tu słabo, to według mnie jest dobrze póki postacie mają jakieś wady. (patrz u mojej -> chciwość i chęć podrywu, która może zgubić. Że jeszcze nikt na to nie wpadł...) No dobra. Kończę tyradę, bo przez przypadek napiszę własną notkę informacyjną XD

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja już jestem i szybko nie ucieknę ;)

  1. b) po roku czasu jakoś nie chce mi się zmieniać i uważam , że moje KP nie wygląda aż tak tragicznie ;p Gdybym " ożywiła" jej rodziców ... popsuło by to zarys postaci. Tak sądzę.
  2. Jestem za. Hesh może być nawet porwana, czy coś...
  3. może jakiś event na czacie?

  OdpowiedzUsuń
 9. Gabriel winner :D Cieszę się, że mój pomysł się spodobał, w sumie można to jeszcze zrobić w taki sposób, że wymyślimy sobie jakieś ciekawe miejsca, które będą głównym miejscem działania, lub początkiem przygody. Każdy będzie mógł wybrać, bo czytając to co napisane w punkcie 2. nie wiem za bardzo co robić. Ok, temat jest, ale co Gabriel ma robić, chować się, buntować, szukać go? Mało to dla mnie przejrzyste... ;c
  Oczywiście jestem ;d

  OdpowiedzUsuń
 10. Yyymmm... skoro jestem jedną postacią, to chyba oczywista oczywistość, że drugą też, prawda? xD

  RavenikowoCharonoweMarcusoweCoś

  OdpowiedzUsuń