Aktualności
LISTA OBECNOŚCI ZAKOŃCZONA!
Wydarzenia

środa, 3 października 2012

Bestia

Uhyre

Stwór dość dużych rozmiarów, który żeruje nocą. Błony między szponiastymi palcami, oraz fakt, że tylne odnóża są dłuższe od przednich, wskazują na pochodzenie od płazów.  Uhyre jest silne, a zarazem zwinne. Skóra na całym ciele stwora jest  prawie przezroczysta, przez co widoczne są żyły, tętnice. Jego paszcza jest wypełniona  rzędem długich, ostrych zębisk.
 Z otworu gębowego wydobywa się flegma.
Dwa otwory nosowe znajdują się powyżej paszczy. Należy tutaj zwrócić uwagę, że Uhyre mają doskonały węch i słuch. Ze zmysłem wzroku jest nieco gorzej. Oczy potwora są osadzone po obu stronach łba, więc widoczność ma ograniczoną. Potrafi jedynie dostrzedz kontury postaci i  ich ciepłotę. Dwa płaty zwisające po prawej i lewej stronie głowy, należą do narządów słuchu.

Występowanie:

Na Uhyre można nadziać się w odludnych miejscach spowitych w mroku. Lasy, zwłaszcza w pobliżu zbiorników wodnych, są jego terenami łowieckimi. Podczas trwania dnia ukrywa się  w podziemnych tunelach Norrheim. Jest aktywny jedynie nocą. Jego obecność zdradza różowawa pozostawiona przezeń  flegma.

Zachowanie:

Poluje zarówno na zwierzęta, jak i człekokształtnych. Najchętniej jednak  jego ofiarą stają się ludzie. Podczas  walki szponami oraz zębiskami wydaje z siebie przeszywające dźwięki o wysokiej tonacji, których zadaniem jest wprawić  przeciwnika w osłupienie, ogłuszenie. Nie posiada żadnych ludzkich cech, jedynie kieruje się instynktami: mord, walka.

Legendy, powieści:

 Jak na każdego potwora przystało, to i Uhyre dorobił się parę legend. Niektóre przekazy nawet tłumaczą, że stwór powstał z porzuconego dziecka, inne natomiast, że  był samobójcą, czy niesłusznie oskarżonym i zkazanym przez inkwizycję.


 Skąd się wziął w Norrheim Uhyre? Niewiadomo. Wielu śmiałków próbowało pokonać bestię, ale z bardzo marnym skutkiem. Czy podejmiesz się wyzwania?

[ Witam was wszystkich. Postanowiłam stworzyć bestyjkę, by przerwać sielankę Norrheim. Uhyre jest stworem, który ma swoje słabości i można go pokonać. Wszystkie błędy proszę mi śmiało wytykać. Kto chętny na wątek? :)]

8 komentarzy:

 1. [MUSZĘ chcieć wątek...!]

  OdpowiedzUsuń
 2. (Ja też :D Tylko nie wiem jak zacząć ... ale coś wymyślę.)

  OdpowiedzUsuń
 3. [ Problem jest taki, że Wynn w tych tunelach by spał i to tak po wampirzemu - trup nie do przebudzenia. Więc najprawdopodobniej musiałby spotkać potworzysko w godzinach sobie właściwych. W dzień trup będzie mało ciekawą fabularnie postacią.]

  OdpowiedzUsuń
 4. Wieści i legendy, które głosili pobliscy ludzie , zaciekawiły kobietę. Sama jest stworzeniem, które dla przyziemnego społeczeństwa owego wieku było czymś co nie powinno między nimi kroczyć. Istniała tylko w legendach i mitach. Stworzenie o takiej reputacji mimo iż mogło być niebezpiecznie przyciągało ją do siebie. Można rzec ująć, że każda Bestia ją interesuje i nie koniecznie na nią poluje. Sama ma hodowlę stworzeń które są niebezpieczne mimo to daruje je uczuciem szczególnym. Pragnęła więc poznać stworzenie o którym tak wiele słyszała w mrocznych zaułkach. Tunele pod miastem były jej znane. Jednakże rzadko je odwiedzała, tylko z powodu zapachu który drażnił jej wrażliwe błony śluzowe i powodował że wszystkie zmysły wariowały pokazując złe oblicze. Jeszcze tego samego dnia, którego postanowiła zapoznać się z bestią wyruszyła niezwłocznie z swoim uzbrojeniem i wszelakim innym potrzebnym ekwipunkiem do tuneli. Już u samego wejścia zapach ją drażnił. Przypominał jej czasy o których wolałaby nie pamiętać. Przemieniła się w swą naturalną formę, wyglądała jak skrzyżowanie smoka z jaszczurką i ludzkiej postaci diablicą. Nie wydzielała zapachu i ciepła. Była w jakiś sposób podobna do niego i spokrewniona wyglądem. Miała doskonale rozwinięte wszystkie zmysły. Przez co trudno było ją spostrzec i wyczuć. Postanowiła nakarmić bestię i zaobserwować jej zwyczaje, a wtedy zdecyduje co dalej. Nie bała się w każdej chwili mogła wezwać Smoczyce i uciec..

  OdpowiedzUsuń
 5. [ Może by tak Uhyre wparowało do chałupki Wynna? Wynn głęboko w lesie znalazł sobie taką małą chatkę, gdzie trzyma swoje rzeczy. Drzwi są zawsze otwarte, ale wampir wierzy, że kierowani zdrowym rozsądkiem i słusznymi przeczuciami ludzie nie będą chcieli tam myszkować. Są otwarte, dlatego, bo mieszka tam pies, którego Wynn bardzo rzadko zabiera ze sobą w dzień. Uhyre może spróbować go zjeść w nocy i wtedy Wonsisko przyjdzie. ]

  OdpowiedzUsuń
 6. [Moim zdaniem to zawsze mogą wpaść na siebie gdzieś w lesie, bo to moje nierozsądne dziecię ciągle się tam włóczy i szuka kolorowych listków ^^]

  OdpowiedzUsuń